grafika
XV POWIATOWY KONKURS EKOLOGICZNY W GIMNAZJUM W KŁOBUCKU
25/06/2015

XV POWIATOWY KONKURS EKOLOGICZNY W GIMNAZJUM W KŁOBUCKU POD PATRONATEM REGIONALNEGO KONSERWATORA PRZYRODY W KATOWICACH

29 maja 2015 r. w kłobuckim gimnazjum odbyła się XV edycja Powiatowego Konkursu Ekologicznego, którego tematem były: „Zwierzęta bezkręgowe i kręgowe Obszarów Natura 2000 w woj. śląskim i powiecie kłobuckim”. W konkursie uczestniczyły szkoły gimnazjalne z terenu powiatu kłobuckiego:  Lipia, Wręczycy Wlk., Opatowa, Panek, Miedźna , Ostrów nad Okszą i Kłobucka.

Komisji konkursowej przewodniczył Adam Skwara z Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska w Katowicach, który rozpoczął spotkanie zapoznając zebranych z realizowanym przez Dyrekcje projektem LIFE Szachownica/PL pn. „Wykonania zabiegów ochrony przyrody na terenie Specjalnego Obszaru Ochrony Siedlisk Natura 2000 Szachownica.

Konkurs odbywał się równocześnie w dwóch etapach. Wiedzowym w formie testu komputerowego oraz multimedialnym, gdzie dwuosobowe drużyny przedstawiły prezentację multimedialną pn. Zwierzęta bezkręgowe Obszarów Natura 2000 w naszym powiecie i województwie.

WYNIKI KONKURSU

Etap multimedialny:
I miejsce ex aequo Gimnazjum w Miedźnie (Kowalik Agnieszka i Skrzypczyk Aleksandra) oraz Gimnazjum w Kłobucku ( Agnieszka Siedlak i Kornel Hutnik)
II miejsce- Gimnazjum we Wręczycy Wlk. (Lorens Mateusz i Kulej Przemysław)
III miejsce - Gimnazjum w Opatowie (Sawicka Urszula i Myślińska Paulina )
Wyróżnienie: Gimnazjum w Lipiu (Natalia Kogut i Joanna Pawlak) oraz Gimnazjum w Ostrowach nad Okszą (Karolina Morga i Magdalena Góra)

Etap wiedzowy:
I miejsce Ewelina Adamik- Wręczyca Wlk.
II miejsce Tomasz Rajszczyk -Opatów
III miejsce ex aequo Tomasz Galas- Wręczyca i Agata Kowalik -Miedźno
Wyróżnienie: Katarzyna Drabczyk- Miedźno

Pdf
Drukuj
Powrót
Kontakt
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
NI
4
5
6
7
8
9
10
natura.png
dyrekcja.png
regionalna.png
geoportal.png