grafika
CZAS PODSUMOWAŃ – KONFERENCJA
31/03/2017

Zakończenie realizacji projektu zbliża się wielkimi krokami. Rozpoczęliśmy przygotowania do konferencji podsumowującej, na której między innymi przedstawimy rezultaty zrealizowanych prac.

Do udziału w spotkaniu, które  odbędzie się 25 i 26 kwietnia 2017 r., zaproszenie przyjęli przedstawiciele środowisk naukowych, badający różne aspekty zachowań nietoperzy. Wyjaśnią oni pozostałym gościom co sprawia, że Szachownica jest wykorzystywana jednocześnie przez tak wiele gatunków o zupełnie odmiennych preferencjach siedliskowych. Opowiedzą z jak daleka przylatują do niej nietoperze oraz dlaczego wybudzanie hibernujących zwierząt ze stanu odrętwienia jest tak ryzykowne. Przestawią także aktualne trendy w zmianach liczebności nietoperzy zimujących w tej jaskini .

Gościem specjalnym będzie Pan Szilárd Bücs, przedstawiciel The Romanian Bat Protection Association, rumuńskiego stowarzyszenia koncentrującego się na ochronie nietoperzy. Pan  Bücs był członkiem zespołu projektowego Bat conservation in Pădurea Craiului, Bihor and Trascău Mountains nr LIFE08 NAT/RO/000504, realizowanego w latach 2010 – 2013, który podobnie jak LIFE Szachownica/PL polegał na zabezpieczeniu obiektów jaskiniowych, stanowiących siedliska nietoperzy oraz odpowiednim ukierunkowaniu ruchu turystycznego.

Z materiałami konferencyjnymi będzie można zapoznać się na naszej stronie internetowej, do czego serdecznie zachęcamy.

Pdf
Drukuj
Powrót
Kontakt
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
NI
4
5
6
7
8
9
10
natura.png
dyrekcja.png
regionalna.png
geoportal.png