SPOTKANIE PROJEKTÓW LIFE PRZYRODA
16/11/2015

W dniach 1-2 października br. członkowie zespołu projektowego LIFE Szachownica/PL uczestniczyli w zorganizowanym przez Kampinoski Park Narodowy spotkaniu poświęconym omówieniu problemów, z którymi spotykają się beneficjenci realizujący projekty LIFE. W spotkaniu udział wzięło 20 beneficjentów projektów LIFE oraz pracownicy Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie, który pełni funkcję Krajowej Instytucji Wdrażającej projekty LIFE, Krajowego Punktu Kontaktowego instrumentu finansowego oraz instytucji współfinansującej realizowane w kraju projekty.

Spotkanie miało charakter warsztatów dyskusyjnych. Uczestnicy omawiali główne zagadnienia związane z realizacją projektów w cztery grupach tematycznych związanych m.in. z rozliczeniem finansowym projektu, postępem rzeczowym i rozliczeniem końcowym realizacji projektu. W ramach warsztatów odbyła się również sesja terenowa, która pozwoliła na zaprezentowanie efektów realizowanych przez Kampinoskim Parku Narodowym projektów LIFE: „ActiveKPN” (LIFE10 NAT/PL/000655) i „Kampinos Wetlands” („Kampinoskie Bagna”, LIFE12 NAT/PL/000084).

Warsztaty w Kampinoskim Parku Narodowym dały możliwość cennej wymiany doświadczeń  związanych z realizacją projektami, co jest szczególnie istotne w kontekście projektów finansowanych z programu LIFE, którego struktura, zarówno finansowa jak i rzeczowa jest znacząco odmienna od pozostałych programów unijnych.

W związku z sygnałami potrzeby dyskusji w podobnej formule Zespół Parków Krajobrazowych Województwa Śląskiego podjął się organizacji kolejnych warsztatów, które odbędą się na przełomie listopada i grudnia br.

Pdf
Drukuj
Powrót
Kontakt
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
NI
4
5
6
7
8
9
10
natura.png
dyrekcja.png
regionalna.png
geoportal.png